Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Spis treści

Kopiowanie danych pomiędzy Amigą, a PC zazwyczaj nie należy do najszybszych, szczególnie jeśli robimy to za pomocą dyskietek o podwójnej gęstości. W niniejszym artykule przedstawie jedną z szybszych metod przenoszenia danych: sieć lokalna.
Do tego rodzaju połączenia musimy dysponować minimum Amigą 600. Kartę sieciową w tym komputerze jak i w Amidze 1200 można podłączyć przez port PCMCIA.DSC01644_t Karta ta musi być 16bitowa, a te zazwyczaj mają maksymalną prędkość 10 Mbitów. Prędkość nie imponująca jak na dzisiejsze czasy, ale jeśli chodzi o wymianę danych czy połączenie z netem w zupełności wystarcza. W mocniejszych Amigach z mediatorem PCI możliw jest wykorzystanie zwykłej karty sieciowej, ale tutaj tego omawiać nie będziemy. Jako że mam A600 i kartę 3COM 3c589 na jej przykładzie opiszę jak skonfigurować i podłączyć w sieć z PC Amigę.
Oprócz karty oczywiście do połączenia będziemy wymagali kabla z końcówkami RJ45, skręcony. Kartę sieciową podłączamy do Amigi gdy jest wyłączona z sieci. Oczywiście można i na włączonej, ale to nie USB, a Amiga to już stary sprzęt więc wolę nie ryzykować. Sam kabel można już spokojnie wpinać na włączonym komputerze. Nie będę tutaj omawiał konfiguracji sieci na PC, bo to znacznie prostsza czynność. Większość współczesnych systemów operacyjnych prowadzi za rękę, jeśli chce się skonfigurować sieć.
Ten artykuł będzie się opierał trochę na wcześniejszym artykule o połączeniu nullmodem, żeby się nie powtarzać co do konfiguracji AmiTCP. Pakiet AmiTCP musimy przenieść w jakiś inny sposób na Amigę.


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License