Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Już jakiś czas temu pojawiła się nowa aktualizacja do systemu CyanogenMOD 7, ale dopiero teraz miałem czas aby ją wgrać na mojego HTC Wildfire, a chciałem to zrobić na sformatowane partycje systemowe, a to wiąże się z poświęceniem większej ilości czasu na ponowną konfigurację oraz odzyskiwanie aplikacji i danych.
Zazwyczaj podnosząc wersję nie czyściłem partycji z danymi dzięki czemu nie musiałem niczego odzyskiwać, ale to czasami niosło ze sobą ryzyko niekompatybilności baz danych i ustawień systemowych. Teraz chciałem mieć pewność, że wszystko pójdzie dobrze i pozbyć się syfu, którego trochę narobiłem w systemie instalując nową wersję.
Informacje systemoweInformacje systemowe
Nie miałem oporów przed instalacją wersji RC ponieważ wersja CM7.0.3RC1 była najlepszą wersją na jakiej przyszło mi pracować. Maksymalny uptime systemu jaki udało mi się uzyskać to 28 dni, czyli przez ten czas nie było żadnych zwiechów ani resetów. Musiałem zrestartować komórkę tylko dlatego, bo zainstalowałem jakiś komponent (nie pamiętam już co) i wymagane było ponowne uruchomienie systemu.
W nowej wersji pojawiło się kilka nowych ciekawych rzeczy. Pierwsze co może się rzucić w oczy to nowe animacje przejścia pomiędzy ekranami aplikacji czy systemu. Do tego dochodzi nowy ekran blokady ekranu, bardzo praktyczny. Można oprócz odblokowania telefonu i zmiany profilu dźwięku do ekranu można dodać ikony często wykorzystywanych aplikacji i uruchamiać je bezpośrednio z blokady. W menu ustawień pojawiły się nowe opcje konfiguracji, a im więcej można ustawiać tym lepiej dla użytkownika (wg mnie Smile ). Dobrym przykładem nowości jest możliwość zabicia aplikacji poprzez przytrzymanie przycisku wstecz. System użyty w tej wersji CM to 2.3.7.
Sam system działa szybciej niż wcześniejsza wersja. Na razie żadnych resetów ani zwiechów. Staram się powoli włączać opcję podkręcające system czy procek. Jeśli nic się nie dzieje, włączam kolejną opcję. Będzie można łatwo znaleźć opcje które powoduje niestabilność systemu. Aktualnie w ustawieniach CyanogenMOD/Wydajność ustawiłem zarządcę procka jako SmartAssV2, min. 352MHz, max. 748 MHz, comp. cache na razie nie ruszałem, jest wyłączony, JIT włączony, wyłączone wygładzanie powierzchniowe, włączona 16bitowa przezroczystość (widać przez to "schody" przejść pomiędzy kolorami na elementach półprzezroczystych, ale nie specjalnie mi to przeszkadza), scrolling cache (nowa opcja) wyłączony - włączę go później jak potestuje skalowanie częstotliwości procesora, pozostałe opcje wyłączone, a heap size jest ustawiony na 32MB.
Staram się również ograniczać ilość aplikacji robiących to samo na systemie. Ostatnio zakupiłem ROM Toolbox Pro, dzięki czemu mogłem z systemu pozbyć się kilka aplikacji, m. in. SD Speed Increase odpowiadające za przyspieszenie odczytu z karty. ROM Toolbox Pro to istny scyzoryk szwajcarski dla użytkowników zrootowanych telefonów.
CyanogenMOD 7.2 RC1 oceniam bardzo pozytywnie. Najbardziej ciesząca mnie zmiana to nowe opcje w menu konfiguracji i szybkość działania całego systemu. Żeby tylko znów nie okazało się, że wersja RC jest bardziej stabilna niż wersja stabilna, jak to miało miejsce ostatnim razem. Polecam instalować i testować na Wildfire.
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License