Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Zazwyczaj gdy pobieramy coś z torrentów nie można w tym samym czasie tego oglądać, gdyż plik nie jest pobierany od początku do końca tylko wyrywkowo, w zależności od peerów i dostępności plików. Ale Popcorn Time umożliwia pobieranie i oglądanie w tym samym czasie filmów i seriali. Do tego dobierze również napisy.
Popcorn Time to zintegrowany w jeden program klient torrenta i odtwarzacz wideo. Dostępny jest na różne platformy: MacOS, Windows, Linux i Android. W pewnym sensie jest to konkurencja dla Netfliksa. Dlaczego tylko w pewnym sensie? Bo oglądanie seriali za pomocą tego programu może być nielegalne.
Zamiast wyszukiwać torrentów na różnego rodzaju portalach, czekać aż się ściągnie i dopiero oglądać, uruchamiamy Popcorn Time, wybieramy co chcemy i wcinamy popcorn face wink Resztą zajmie się tytułowy program.
Biblioteka programu jest podzielona na trzy działy: filmy, seriale i anime. Dodatkowo możemy filtrować ją za pomocą gatunku i sortować po popularności, czasie dodania, roku, ocenie itd.. Jeżeli mamy VPNa możemy go użyć do pobierania filmów. Pobieranie filmu możemy przekierować do zewnętrznego klienta torrenta, wysyłając do niego magnet link. A sam materiał wideo możemy otworzyć w naszym ulubionym odtwarzaczu, wystarczy wybrać z listy program.
seriale t fullscreen t vpn t
Gdy oglądamy film jest on jednocześnie udostępniany innym oglądającym (tak jak w torrencie). Im więcej osób ogląda dany np. serial, tym więcej źródeł pobierania mamy dostępnych. Aby zapewnić nieprzerwalność oglądania film musi być na samym początku zbuforowany. Po jakim czasie będziemy mogli oglądać film zależy od szybkości naszego łącza. Przy jakości serialu 480p i transferze 1MB/s już po kilkunastu sekundach możemy oglądać wideo.
Wszystko wydaje się idealne. Mamy bibliotekę wideo, wybieramy co chcemy oglądać i odtwarzamy. Niestety tak nie jest. Program wymienia dane pomiędzy innymi uczestnikami w sposób nie szyfrowany, a to powoduje że nasz provider internetowy wie, że pobieramy z torrenta, może nawet sprawdzić jakie wideo pobieramy, a nawet jaka jest nazwa pliku. Większość ludzi korzystających z torrenta nie sprawdza nawet czy ich klient torrenta oferuje szyfrowanie połączeń jak i nie włącza tej funkcji, jeśli nie jest domyślnie włączona. Pewnie brak szyfrowania im nie będzie przeszkadzał.
ustawienia t
Jeżeli mówimy już o bezpieczeństwie to należy wspomnieć, że program również nie obsługuje blokowania podejrzanych peerów. Taka funkcjonalność jest zaimplementowana w Transmission czy Ktorrent. Z serwera iblocklist.com jest pobierana lista adresów IP, które mogą należeć do organizacji ścigających piratów samemu udostępniając w sieci torrent pirackie materiały.
Pomijając te dwa wątki to bardzo fajny i przyjemny program do wyszukiwania filmów czy seriali. Popcorn Time na razie jest w wersji beta, mam nadzieje że dołożą do niego szyfrowanie przynajmniej. Jako beta zachowuje się stabilnie, przynajmniej nie zauważyłem błędów. Dla osób, które dbają o prywatność jest wyjście z sytuacji. Wystarczy użyć magnet linku, aby przerzucić ściąganie do naszego klienta torrent, np. Transmission i mieć blokowanie IP czy wymuszenie szyfrowanych połączeń. Ale wtedy nie będziemy mogli oglądać podczas pobierania. Trzeba wybierać: albo prywatność, albo wygoda.
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License