Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Już odpowiadam. Strona w zamyśle ma być w stylu a'la blog, ale techniczny. Jednak w przeciwieństwie do mojego poprzedniego blogu nie będzie wpisów o charakterze osobistym (kto widział ten wie). Strona będzie mieć raczej charakter techniczny, a dokładniej informatyczny (ze względu na moje zainteresowania). Choć nie mówię, że nie będą się pojawiały od czasu do czasu artykuły nie związane z informatyką. Pomysł realizacji  tej strony chodził mi przez dłuższy czas po głowie, kiedy zgłębiałem wiedze na temat Linuksa i Amigi, chciałem się tym podzielić i promować alternatywne rozwiązania.
Forum jest dobrą pomocą przy rozwiązywaniu problemów technicznych, które mogą wynikać  np. z braku wiedzy.  Jednak nie zawsze są one tłumaczone  w przystępny i zrozumiały sposób dla wszystkich. Dodatkowo jest problem z zamieszczaniem  np. obrazków i filmów instruktażowych. Dlatego  też uważam, że strona jest lepszym rozwiązaniem. Po za tym nikt inny na niej nie pisze, tylko ja (na razie, może z czasem strona się rozwinie do tego stopnia, że będę pisał z kimś na spółkę).
Przez kilka lat użytkowania Ubuntu i jeszcze więcej Amigi, zebrałem trochę tutoriali. Napisałem je dla własnego użytku, na wszelki wypadek  gdybym zapomniał kiedyś jak robi się określoną czynność. Podczas sporządzania tych zapisków czasami  korzystałem z pomocy różnych stron internetowych. Czasami będę się na nich opierał, ale nie będę ich cytował. Zazwyczaj nie do końca podobała mi się ich formuła, dlatego też będę pisał po swojemu.
Jak widać po lewej stronie jest menu, a w nim następujące tematy:
  • Ubuntu - dział poświęcony promocji systemu operacyjnemu Ubuntu Linux. Będą tu artykuły przedstawiające Ubuntu,  dla osób, które nie miały styczności z systemem. Będę wyjaśniał podstawowe pojęcia, zasady poruszania się po systemie, pierwszą instalację systemu itd. Nie będzie to jednak dział skierowany tylko dla początkujących. W każdym dziale będą sekcje artykułów, które będą oddzielać różnego rodzaju artykuły od siebie. Jak z każdym systemem, są wcześniej czy później, mniejsze czy większe problemy. I tutaj będę przedstawiał możliwości ich rozwiązania. Nie wykluczone, również że pojawią się artykuły-przemyślenia na temat związany z Linuksem, opisy programów, gier, recenzje.
  • Amiga - jak już wcześniej pisałem, Amiga to jeden z moich ulubionych komputerów. Sprawa będzie wyglądała jak w przypadku Ubuntu - ta sama forma, tylko temat trochę inny. Mam Amigę 600 HD i zapewne większość artykułów, które się tu pojawiają będzie dotyczyło właśnie tego modelu. Czasami bawię się też w emulowanie Amigi, tak więc czytelnicy z bardziej wypasionymi Amigami też zapewne znajdą coś ciekawego do poczytania.
  • #? - amigowcy będą wiedzieć co ten znak oznacza. Pozostałym tłumaczę, że ma on takie same znaczenie jak znak * w pozostałych systemach. Jak się można domyśleć jest to dział z artykułami, które nie będą pasować do reszty działów.
  • Galeria - w tym dziale będą umieszczone screenshoty z systemów, programów, zdjęcia które zrobiłem, grafiki i różne takie.
  • Linki - tego już tłumaczyć chyba nie muszę.
Zastanawiam się jeszcze nad stworzeniem działu poświęconemu muzyce, a dokładnie  digital hardcore'owi. Wcześniej  prowadziłem już stronę na ten temat (link w odpowiednim dziale). Mam zamiar wziąć teksty z tamtej strony, trochę poprawić i udostępnić. To samo tyczy się strony amigowej, którą prowadziłem jeszcze wcześniej. Znajduje się tam trochę FAQ'ów, które można wykorzystać.
Jak pewnie zauważyliście (albo może nie - jeśli macie AdBlock'a lub coś podobnego) na stronie są banery. Dopuszczam istnienie reklam, ale nie agresywnych, reklamujących tylko to, co ma jakikolwiek związek  tematyką portalu. W przyszłości,jak dobrze pójdzie, będę sprzedawał miejsce na reklamy na swojej stronie. Nie będzie jednak żadnych pływających za użytkownikiem banerów flash, animacji otwierających się na całą stronę, dźwięków w tle emitowanych przez reklamy, ani żadnych innych form utrudniająych oglądanie strony, czy zasłaniających treść. Tego typu reklamy są nie dopuszczalne.
Jak na razie nie ma jeszcze zbyt dużo artykułów. Jednak mam zamiar sukcesywnie dodawać następne i powoli rozbudowywać stronę. Komentarze są mile widziane.
P.S. Nie uważam się za żadnego specjalistę, który pozjadał wszystkie rozumy. Po prostu przepisuje swoje spostrzeżenia i doświadczenia na komputer i dziele się nimi z innymi. Nie odpowiadam za błędy poczynione podczas testowania rozwiązań, które opisuje.
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License