Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Spis treści

NoScript - i kolejny bloker. Jeden z najlepszych, ale może czasem uprzykrzyć życie. Blokuje skrypty na stronach internetowych, dzięki temu możemy nie zobaczyć nachalnych reklam, które wykorzystują javascript właśnie. Ale równie dobrze może się nam nie wyświetlić film na YouTube. Całe szczęście możemy dodawać i usuwać ulubione i zaufane domeny, z których wiemy że pochodzą te niezłośliwe skrypty. Blokowanie skryptów może zubożyć stronę, ponieważ większość serwisów wykorzystuje teraz tony skryptów. Dlatego po zainstalowaniu tej wtyczki zalecam odwiedzić wszystkie ulubione serwisy, powłączać skrypty z domen do których mamy zaufanie, tak aby wtyczka w przyszłości nie blokowała ich. Oraz sprawdzić wszystko działa bez zarzutu.
Pasek blokowania skryptów
Polski słownik - nie rozumiem dlaczego ta wtyczka nie jest w standardzie polskim wersji FF. Ten dodatek sprawdza poprawność ortograficzną wpisywanych słów w formularzach na stronach www. Błędy są podkreślane na czerwono.
Swoosty SEO Tools - Narzedzia SEOcoś bardziej dla webmaster'ów. Bada pagerank stron w Google oraz pozycję w rankingu Alexa. Do tego możemy sprawdzić czy strona jest w cache Google, przeanalizować słowa kluczowe strony, zobaczyć backlinki do witryny, którą obserwujemy. Tą czynność można wykonać nie tylko dla Google, ale również dla Yahoo i Bing.
FireBug - kolejne narzędzie dla programistów stron do analizy kodu strony. Coś takiego jest od razu w Operze i chyba nawet w IE8. Otwieramy stronę i klikamy ikonkę robaka na dole okna. W tym momencie strona jest rozbierana na czynniki pierwsze. Możemy klikając dowolny element na stronie zobaczyć gdzie znajduje się w kodzie, jakie są przypisane do niego style, jakie style są odgórnie obliczone, jaki jest układ modelu pudełkowego, podejrzeć łatwo skrypty. Moim zdaniem to nieoceniona pomoc przy tworzeniu stron internetowych oraz przy analizie ich kodu.

Firebug - analiza kodu
Nagios Checker - Nagios CheckerNagios to specjalny program do monitorowania stanu serwerów. Posiada interfejs www dzięki, któremu można sprawdzać jak trzymają się usługi na serwerach, jakie jest zużycie zasobów systemowych serwerów itd. Aby nie wchodzić za każdym razem na stronę i badać zdrowie serwerów można się posłużyć wtyczką, która za nas będzie to sprawdzać. Kiedy pojawi się jakaś sytuacja awaryjna zostaniemy powiadomieni odpowiednim dźwiękiem. Po kliknięciu na ikonkę Nagios'a dostaniemy bardziej szczegółowe informacje.
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License