Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Logo nowej wersji Ubuntu 13.04
Na sieci pojawiła się już nowa wersja jednego z moich ulubionych systemów operacyjnych czyli Ubuntu. Rówież dostępna jest jego wersja z KDE (którego używam od dwóch wersji jako domyślne środowisko) czyli Kubuntu.
Szczerze powiedziawszy zapomniałem ostatnio o Ubuntu, a to za sprawą Amigi. Kubuntu 12.10 które miałem do tej pory działało tak stabilnie i bezproblemowo, że nie odczuwałem presji do zmian. Ale skoro jest nowa wersja to instykt geeka mówi mi abym to przetestował face-glasses
Nowy system najlepiej pobrać jest z oficjalnej strony / lub za pomocą torrenta. Canonical wystawiło swój własny tracker, który służy tylko do pobierania obrazów płyt Linuksem.
Pliki torrent:
Transfer w dniu premiery może być znacznie wyższy niż w przypadku pobierania po http. Jeśli chcemy wypalić obrazy na płycie musimy pamiętać, że to są obrazy płyt DVD. Mają grubo ponad 700 MB. Ja polecam raczej instalację na pendrivie, a później na dysku. Zaoszczędzimy czas gdyż taka instalacja zabiera o wiele mniej minut i odchodzą również ewentualne błędy odczytu dysku.
Zapraszam do przeczytania recenzji Ubuntu 13.04
ubuntu 13.04, kubuntu 13.04
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License