Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Ikonifikowanie programu do tray'a ma swoje plusy: nie zajmuje miejsca na pasku zadań i szybko się uruchamia/pojawia gdy jest potrzebny. W tej krótkim rozwiązaniu pokaże jak ikonifikować Chrome (i nie tylko).
Przeglądarki w tray'uW swoim systemie mam 3 przeglądarki internetowe. Każda z nich jest dobra w czym innym i w zależności od zadania wykorzystuje którąś z nich. Ostatnio Opera mnie zawodzi poprzez pogorszoną funkcjonalność od czasów ostatnich aktualizacji. Chrome jest szybki jak Google obiecywał, tak więc powoli, jeszcze nie chętnie, migruje na niego. Ale chcę mieć funkcjonalność starej Opery. Brakuje mi ikonifikowania do tray'a. Jest plugin do Chrome'a, ale nie działa.
Tutaj z pomocą przychodzi program o nazwie KDocker (wymagany zainstalowany i skonfigurowany apturl). Gdy mamy uruchomione okno Chrome, uruchamiamy z menu KDocker'a. Kursor myszy zmieni kształt w celownik (jak na zrzucie poniżej) i celujemy w okno, które chcemy zikonifikować. W naszym przypadku jest to Chrome. Okno przeglądarki znika, a w tray'u pojawia się gustowna i znana ikonka.
W ten sposób za pomocą KDocker'a możemy wrzucać do tray'a cokolwiek chcemy, a co nie ma domyślnie takiej funkcji. Wadą takiego rozwiązania jest to, że po zamknięciu całkiem przeglądarki, znów będziemy musieli powtórzyć zabieg z wybieraniem okna do ikonifikowania. Ale to rozwiązanie jest skuteczne do momentu pojawienia się plugin'u, który będzie działał.
A jak już jesteśmy przy tray'u i przeglądarkach, warto wspomnieć o Firefox. Ten program ma kilka wtyczek do ikonifikowania, ale moim zdaniem najlepsza jest Firetray. Polecam.
Kursor wyboru okna do ikonifikowania przez KDocker'a
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License