Niedawno była AmiWawa 5. Teraz szykuje się kolejna retro impreza o trochę szerszej tematyce niż tylko Amiga. Impreza jest skierowana do tych co za młodu grali w kapsle czy na automatach, używali 8/16bitowych komputerów bądź czytali Top Secret.
Pixel Heaven bo tak nazywa ta impreza, będzie świętem oddającym cześć dwóm dekadom lat 80’ i 90’. Dzisiejsi 30-latkowie przypomną sobie dzieciństwo. Wśród atrakcji będzie:
- 8/16 bit playzone - będzie można wziąć w rękę pada bądź joya i zagrać na prawdziwym retro sprzęcie: ZX Spectrum, Atari XL/XE, Atari ST, Commodore 64, Amstrad, Amiga, NES, Sega, CD32, Jaguar. Organizatorzy zapowiadają, że to nie koniec listy hardware.
- Game contest - zawody w River Raid, Pacmana, Galaxian czy Lotusa 2. Każdy kto będzie chciał brać udział, musi się wcześniej zarejestrować.
- Low Bit Beats - czyli koncert 8-bitowej muzyki. To już atrakcja dla najbardziej hardcorowych fanów.
- Demoscena - wieczorem (nie wspomniałem wcześniej, że impreza będzie trwała dwa dni) odbędzie się pokaz dem z różnych platform, z różnych kategorii. Ciekaw jestem czy dema będą uruchamiane na oryginalnym sprzęcie czy na emulatorze albo co gorsza odtwarzane.
- Flipper Heaven Cup - czyli zawody na flipperach. Specjaliści od odbijania srebrnej kuli będą mogli zmierzyć się na kilku stołach.
- Retro stories - spotkania z redaktorami takich gazet jak Bajtek, Top Secret, Secret Service, Gambler czy programu Escape, czyli elitą dziennikarstwa gier komputerowych. Dziś już nie ma takich gazet, nikt już tak nie pisze jak oni. Wśród osób, które przybędą na Pixel Heaven można wymienić takie nazwiska jak Marcin „Borek” Borkowski, Waldemar „Pegaz Ass” Nowak, Piotr „Micz” Mańkowski, Piotr „Gawron” Gawrysiak, Emil „Emilus” Leszczyński, Bartek „VOyager” Dramczyk, Łukasz „Joseph” Bura. Dodatkowo będzie można również zobaczyć twórców polskich gier komputerowych.
- Wyścig Pokoju - czyli zawody w kapsle. Kiedy nie było komputerów grało się w kapsle. Zawody odbywały się na podwórku, dookoła piaskownicy, po skomplikowanym torze, na którym można było spotkać wszystko, co się znajdowało na placu zabaw
Przybyłych czekać będzie jeszcze wiele innych atrakcji. Całość zamknie się w dwóch dniach czerwcowego weekendu. Poniżej przedstawiam wszystkie namiary gdzie, co i kiedy:
- Pixel Heaven 2013
- Miejsce: Centralny Dom Qultury (CDQ)
- Adres: ul. Burakowska 12; 01-066 Warszawa
- Data imprezy:
- Start:
- GPS: 52.25488N,20.979335E
- Wjazd: 25 PLN (wcześniejsza rejestracja online przed 15 czerwca), 30 PLN w dniu imprezy.
- Oficjalna strona: www.pixelheaven.pl
Jeśli chciałbyś wziąć udział w którymś z turniejów cena będzie odpowiednio większa. Więcej szczegółów i informacji na oficjalnej stronie Pixel Heaven 2013.