Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Do najważniejszej imprezy retro 2014 roku pozostało już tylko kilka dni. Przypominam, gdyż zdecydowanie warto się wybrać.
Pixel Heaven w poprzednim roku udał się wyśmienicie. Spodziewam się zatem teraz jeszcze większych tłumów. Najsłabszym punktem PH2013 była miejscówka, która okazała się za ciasna i duszna dla tak dużej liczyby uczestników. Tym razem PH2014 odbędzie się w nowym, podobno lepszym miejscu.
W tamtym roku Retro Stories było, moim zdaniem, najmocniejszym punktem programu. W tym roku też będzie z grubej rury i jeszcze bardziej amigowo co mnie bardzo cieszy. Pierwsze uderzenie to spotkanie z założycielami firm Bitmap Brothers (Speedball, Gods, Chaos Engine) oraz Sensible Software (Sensible Soccer, Cannon Fodder). Są to twórcy gier, których znają nawet niedzielni amigowi gracze. 
Uderzenie drugie to panel dyskusyjny z polskimi dystrybutorami gier. Natomiast trzecie uderzenie to już nokaut dla każdego Amigowca: spotkanie z twórcami Magazynu Amiga. Następnie odbędzie się spotkanie z nieobecnymi (osobiście) w tamtym roku  Aleksem & Gawronem z Top Secret. 
Na zakończenie pierwszego dnia wieczorem odbędzie się koncert Jona "Jopsa" Hare. To twórca muzyki do Cannon Fodder. Na afterparty nie zabraknie Nocy z Demosceną. Wszystko to odbędzie się pierwszego dnia.
Drugi dzień zapowiada się nie mniej interesująco. Zobaczymy m.in. twórcę muzyki do polskich dem takich jak "Technological Death", prezentację "Tribute To Jay Miner" oraz spotkania z redaktorami pozostałych gazet, które powstały w latach 90 (Świat Gier Komputerowych, Gambler, Computer Studio, CD Action…).
Oprócz komputerów dostarczonych przez Muzeum będzie można zagrać w gry planszowe oraz gry komputerowe niezależnych twórców. Tak jak w tamtym roku będzie można rywalizować w takie gry jak Lotus 2, Tetris, SWOS, Pac-Man, Speedball 2. Nie zabraknie również atrakcji dla fanów "kopanej" metalowej kulki (pinballe).
Tutaj można przeczytać recenzję poprzedniej imprezy. Tegoroczna impreza, jak już wcześniej pisałem, będzie bardziej amigowa od poprzedniej co dodatkowo przemawia na jej korzyść. Zatem jeśli Amiga jest Ci bliska to przybywaj do Warszawy. Pixel Heaven to ważna, o ile nie najważniejsza, impreza roku 2014.
Więcej info znajdziecie na www.pixelheaven.pl
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License