Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Krótka notka na temat jak w łatwy sposób kupować aplikacje na Android Markecie.
Aby móc kupować aplikacje trzeba posiadać kartę płatniczą z możliwością dokonywania zakupów w Internecie. Jeśli nie mamy prawdziwego plastiku możemy stworzyć sobie wirtualny. Bank BZWBK wyszedł z bardzo dobrym rozwiązaniem o czym już pisałem tutaj. Nie będę się tutaj rozpisywał o tworzeniu konta oraz doładowaniu bo wszystko jest w tamtym artykule. W skrócie napiszę że działa to jak telefon prepaid. Doładowujemy konto i wydajemy pieniądze na aplikacje. Pamiętajmy że koszt doładowania konta do 1zł, ale to prowizja firmy obsługującej szybkie przelewy (Blue Cash)
Google stosuje własny system Rejestrowanie nowej karty płatniczejrozliczeniowy o nazwie Google Checkout. Jeśli raz dodamy kartę będzie ona już dostępna i następne zakupy są już łatwiejsze. Jeśli pierwszy raz wypełniamy to podajemy dane, które podaliśmy przy tworzeniu karty w BZWBK. Jako kod CVC podajemy kod CVV2 z karty w PDF, który dostaniemy z banku. Nasza karta to VISA. Jeśli mamy środki na koncie zostaną pobrane z karty i za niedługo będziemy mogli ściągać program.
To najprostszy i najbezpieczniejszy sposób zapłaty za aplikacje przez neta. Możemy przelać tyle pieniędzy ile jest nam potrzebne na zakupy. Raz kupione aplikacje są dostępne dla nas cały czas. Jeśli odinstalujemy je, będziemy mogli jeszcze raz bez problemu zainstalować. Są przypisane do naszego konta GoogleZakupy z rejestrowaną kartą w Google Checkout. Wszystkie transakcje zakupów są potwierdzane wiadomością email a historię transakcji możemy obejrzeć na Google Checkout. Istnieje również możliwość zwrotu pieniedzy za program, który jednak po zainstalowaniu się nam nie spodobał. Ale tego nie testowałem. Działa to krótko po instalacji, musimy się wyrobić w 15 minut na zwrócenie aplikacji jeśli się nam nie podoba.

Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License