Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Spis treści

Jakiś czas temu opisywałem kartę do robienia zakupów przez Internet oferowanej przez BZWBK. Obsługa karty nie stwarzała mi żadnych problemów do momentu końca jej ważności. Gdy ważność skończyła się wraz z końcem listopada zaczęły sie problemy.
Na karcie zawsze trzymałem jakieś drobne środki, tak aby można było zrobić szybki zakup w Google Play, jak trafi się jakaś promocja. Przegapiłem koniec ważności karty, na której miałem środki więc pomyślałem że wystąpię o nową kartę i będę mógł dalej korzystać z pieniędzy które mam na koncie technicznym. Nic bardziej mylnego. W momencie złożenia wniosku o nową kartę dostaje się nowy rachunek techniczny, do tego wymagają opłaty 5 zł, którą pobiorą w momencie pierwszego doładowania karty. Zastanawiam jakim problemem dla banku byłoby podłączenie nowej karty do starego konta technicznego i korzystać dalej ze środków. I tak, starej karty nie mogę już używać, środków ze starego konta nie mogę przelać na nowe konto techniczne nowej karty, choć technicznie jest taka możliwość, ale pani obsługująca kontakty z klientem ma powiedziane że przelać pieniędzy się nie da. Można je wykupić za 15 zł czyli zapłacić haracz za własne pieniądze. W sumie nie mogę się czepiać, bo czytałem wcześniej regulamin i wiedziałem na co się decyduje, ale nikt mi nie powiedział, ani w regulaminie nie jest napisane co można zrobić ze środkami gdy ich kwota nie przekracza 15 zł.
Te drobne które miałem na karcie pewnie stracę, bank będzie miał prezent na święta. Ale ja już na pewno nie będę korzystał z oferty tego banku a są całe szczęście alternatywy. Na tej stronie można się zapoznać z ofertą innych banków i wybrać taką która będzie nam odpowiadała. Jeśli używacie kart BZWBK pamiętajcie o wykorzystaniu środków przed końcem ważności karty. Inaczej będziecie mieli podobny problem jak ja.
Poniżej zostawiam recenzję tej karty i namawiam jednak do zainteresowania się ofertami innych banków.

 

Zostałem poproszony o przetestowanie karty do robienia zakupów przez Internet. Przeczytaj, aby się dowiedzieć komu można polecić to rozwiązanie i czym się różni od zwykłego konta internetowego.
Karta internetowa bez plastiku, bo tak dokładnie nazywa się ten produkt banku BZWBK to konto prepaid uzupełniane za pomocą własnych środków. To tak jak telefon "na kartę", jeśli chcemy dzwonić musimy najpierw uzupełnić konto. Tyle tylko że w tym porównaniu jest pewna różnica: po uzupełnieniu konta w telefonie możemy wykonywać połączenia, a mając konto rozliczeniowe w banku od razu, bez żadnych dodatkowych usprawnień możemy dokonywać przelewów. Więc po co dodatkowe konto? O tym zaraz.
Sam mam konto internetowe. Płacę z niego rachunki, kupuję przez Internet, licytuję na Allegro. Przelew jest realizowany w ciągu 24h (nie licząc dni wolnych od pracy). Mi osobiście taka karta nie jest potrzebna. Jakie są więc zalety takiego rozwiązania, które mogłyby zachęcić kogoś do jego używania? Po pierwsze: żadnych umów. Jak we wspomnianym wcześniej telefonie "na kartę". Wchodzimy na stronę banku BZWBK i rejestrujemy się. W ciągu kilku chwil i kliknięć mamy już założone kontoRejestracja karty. Od razu możemy go uzupełniać i wydawać pieniądze. Po drugie: kartę możemy komuś podarować. Nie podpisujemy żadnych umów, więc nie jest od nas wymagany żaden dowód tożsamości. Możemy wpisać dane kogoś bliskiego, uzupełnić konto i wysłać mu dane do logowania. Na upartego taką kartę można podarować dziecku jako wirtualne kieszonkowe na zakupy przez Internet i mieć pewność, że nie wyda więcej niż ma na tym koncie. Po trzecie: można dokonywać zakupów w zagranicznych sklepach. Jeśli płacimy w euro nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli w innej walucie to do operacji jest doliczana opłata w wysokości 3%. Dodam jeszcze, że ilość pieniędzy można sprawdzać za pomocą telefonu wysyłając smsa na podany numer na stronie konta.
Po założeniu konta dostajemy plik PDF, który jest wirtualną kartą. W nim zawarty jest jej numer, data ważności, numer rachunku karty i pole tekstowe na specjalny numer CVV2. Podczas rejestracji podajemy swój numer telefonu i na niego zostanie smsem wysłany ten numer. Pole tekstowe w PDFie z tym numerem jest aktywne tylko raz, czyli tylko raz możemy wpisać ten kod (program Adobe Reader). W systemowej przeglądarce Ubuntu Evince mogłem edytować dowolną ilość razy Smile
Na następnej podstronie przedstawię proces doładowania konta i dokonywania płatności przy pomocy karty internetowej.


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License