Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Dwie wskazówki pomagające w uporaniu się z połączeniem sieciowym tych dwóch programów.
CzasemPrzycisk przełączania pomiędzy trybami pracy się zdarza że do konfiguracji połączenia z siecią używamy innego narzędzia niż domyślny Network Manager. Np. do połączenia się z siecią Areo2 używam programu KPPP, pomijając Network Manager?a. Po uruchomieniu Evolution program sprawdza czy NM obsługuje jakieś połączenie, jeśli nie to pozostaje w trybie offline. I nie da się przejść na tryb online klikając przycisk zmiany trybu pracy. Całe szczęście programiści zostawili furtkę aby móc dalej pobierać pocztę. Wystarczy uruchomić poleceniem:
$ evolution --force-online
Aby nie wpisywać tego parametru za każdym razem można dodać go w skrócie w menu.
Po instalacji nowej wersji systemu przestała mi działać Ipla. Problem objawiał się tym, że po uruchomieniu programu można było czekać wieczność na połączenie i wpatrywać się w poniższe okienko.
Próba połączenia się z serwerem Ipli
Przeinstalowanie Ipli nie przynosiło pozytywnego efektu. Po przekopaniu sieci znalazłem tylko rozwiązania dotyczące Gnome-Keyring czy Kwallet. Ale problem nie tkwił w Kwallet w moim przypadku. Co ciekawe tworząc dla testu nowego użytkownika i logując się na niego Ipla bez problemu łączyła się z serwerem i można było przeglądać zasoby. Tu chodziło o certyfikaty AIR, które są generowane na podstawie zainstalowanego systemu. Jeżeli instalujemy na świeżo nową wersję Ubuntu certyfikaty nie pasują do systemu i Ipla nie może uzyskać połączenia. Owe certyfikaty leżą w profilu użytkownika, który nie musi być usuwany podczas instalacji nowej wersji.
Aby pozbyć się tego problemu wystarczy usunąć zawartość katalogu ~/.appdata/Adobe/AIR.
$ rm -r ~/.appdata/Adobe/AIR
Po usunięciu i próbie uruchomieniu Ipli Adobe AIR zachowuje się tak jakby było pierwszy raz zainstalowane i wszystko wraca do normy.
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License