Drukuj
Nadrzędna kategoria: Ubuntu
Kategoria: Gotowe rozwiązania
Odsłony: 9946
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Opera ma spoofing przeglądarek, ale działa on w organiczony sposób. Firefox ma już większe możliwości manipulacji danymi z user-agent. Zainteresowało mnie jak na niektórych stronach pojawiają się ikonki identyfikujące system i przeglądarkę. Jeśli oglądam pod Firefox'em pojawia się ikonka liska i Ubuntu. Jeśli napiszę z Opery, dostaję ikonkę O i Tux'a. Pokaże jak to zmienić, aby przeglądarka przedstawiała nasz system jako dystrybucję Ubuntu.
Opera posiada całkiem wypasione okno do ustawień. Dużo można tam skonfigurować, ale jeszcze więcej można wpisując w pasku adresu opera:config. Uzyskujemy tam dostęp do strony na której możemy robić fine tuning. Odnajdujemy pozycję ISP, rozwijamy ją i w polu tekstowym wstawiamy (lub klikamy w ten link aby było szybciej):
Ubuntu/10.10 (maverick)
Bez tego zabiegu zmienna user-agent wygląda tak:
Opera/9.80 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.7.62 Version/11.00
Po ustawieniu powyższego tekstu wygląda tak:
Opera/9.80 (X11; Linux i686; U; Ubuntu/10.10 (maverick); pl) Presto/2.7.62 Version/11.00
Po wprowadzeniu zmian i zapisaniu ustawień należy zrestartować przeglądarkę. Jak to działa możemy sprawdzić na tej stronie. Strona dokonuje analizy zmiennej user-agent. Teraz np. na tej stronie możemy sprawdzić jak to działa w praktyce.
Właściwa identyfikacja dystrybucji i przeglądarki
Źródło: http://www.useragent.cba.pl/
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:

Simple Disqus Comments