Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
e-Kiosk to program udostępniany przez serwis o tej samej nazwie. Dzięki niemu można czytać wydania elektroniczne prasy. Jak to bywa w takich wypadkach program jest wydawany tylko na jedyną i słuszną platformę. Pokaże jak temu zaradzić.
Aby móc pobierać wydania elektroniczne gazet trzeba się najpierw zarejestrować w serwisie, później wybrać czasopismo i je zamówić. Przelewu dokonujemy przez dotpay. W przypadku mojego banku zaraz po przelewie moje czasopismo było już dla mnie dostępne. Nie da się go pobrać ze strony, do jego obejrzenia potrzebny jest właśnie program e-Kiosk. Pobieramy go z tej strony. Wg informacji od razu nie spełniamy pierwszego wymagania: Windows 2000/XP/Vista. Ale nie musimy. Wystarczy pakiet Wine.
Program instaluje się bez problemów za pomocą jego instalatora. e-Kiosk - elektroniczne wydania czasopismZanim jednak uruchomimy program musimy się zaopatrzyć w bibliotekę MSXML3. O tym nawet na stronie programu nie jest napisane. A i bez tego nawet na Windows'ie nie pójdzie. Aby bezproblemowo zainstalować bibliotekę polecam winetricks. Po pobraniu winetricks uruchamiamy je (pamiętajmy o ustawieniu uprawnień do uruchamiania winetricks). Po uruchomieniu środowiska Wine system powinien wyświetlić nam okno Winetricks. Zaznaczamy msxml3 naciskamy OK. Biblioteka zostanie pobrana i zainstalowana w prefiksie Wine.
Teraz możemy uruchomić e-Kiosk. Jako login i hasło podajemy dane do logowania takie jak użyliśmy na serwisie. Jeśli zapłata za czasopismo została zaksięgowana powinno ono nam się pojawić w programie. Program wykorzystuje DirectX do tworzenia animacji przekręcania kartki i to działa na Wine. Program jest w pełni funkcjonalny i nie stracił niczego po uruchomieniu go na Ubuntu. Czasopisma po ściągnięciu z serwisu za pomoca tego programu są zapisane w jakimś własnościowym formacie. Więc nie będzie można go skopiować i dowolnie używać. Ale i to jest do ominięcia Wink
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License