Drukuj
Nadrzędna kategoria: #?
Kategoria: Strona
Odsłony: 6014
Nowa wersja strony - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Nowa wersja bloga
Po kilku tygodniach kodowania powstaje nowa wersja strony. Zamierzam aktualizować ją znacznie częściej niż poprzednią, aby znów nie padła ofiarą hakerów.
Tworząc nową wersję bloga postawiłem na HTML5/CSS3. Za wygląd między innymi odpowiada Bootstrap, za animacje CSS3. Założeniem podczas tworzenia było "jak najmniej grafiki/jak najwięcej CSS". Dodatkowo wpadłem na pomysł, aby każdy dział strony nieco się różnił. Tak więc użyłem innych gradientów w nagłówkach oraz różne grafiki związane tematycznie z zawartością działu. Wyjątkowo dział Android posiada dodatkowo odmienną czcionkę Roboto, która jest w Androidzie 4.
Blog jest poprawnie wyświetlany przez wszystkie znane mi przeglądarki obsługujące HTML5. Nawet na Windowsie osadzone czcionki Google wyświetlają się prawidłowo. Początkowo miałem problem z Operą na Windows, aby poprawnie wyświetlała polskie znaki. Opera używała czcionki Ubuntu, która jest podstawową czcionką na stronie, ale polskie znaczki wyświetlała z innej czcionki i wyglądało to okropnie. Problem rozwiązało dołączenie znaków z zestawu latin-extended. Podobnie było w dziale Android, gdzie początkowo użyłem czcioni Droid, która nie ma zestawu latin-extended. Co śmieszniejsze, nawet Internet Exploder poprawnie wyświetlił tą czcionkę, a Opera posiłkowała się polskimi znakami z innej czcionki.
 Ze strony zniknęły działy o digital hardcore, Nokii/Symbianie i galeria. Galeria po czasie wydawała mi się zbędna. Na dział dhc nie starczało mi czasu, a Nokii E63 już dawno się pozbyłem. Wszystko to, co zostało wytworzone w ramach tamtych działów zostało umieszczone w Archiwum i nie będzie już aktualizowane.
 Zaaktualizowałem natomiast bazę linków. Zauważyłem przy tym, że zniknęło sporo blogów o Ubuntu, które pojawiły się w czasie boomu na tą dystrybucję. Nie ma również już polskiej Planety Ubuntu, która zbierała nowości z różnych blogów. Za to dołożyłem trochę innych ciekawych linków.
Jak już napisałem we wstępie postaram się wrzucać nowe artykuły - przynajmniej jeden na tydzień. Pomysłów mam w zanadrzu sporo, więc aby tylko czasu nie zabrakło. face-smile
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:

Simple Disqus Comments