Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Zaktualizowałem oprogramowanie w telefonie do wersji 500.21.009. Krótka recenzja nowego softu.
wersja_tPierwsze wrażenie jakie mnie naszło to to, że komórka żwawiej reaguje na polecenia. Szybciej niż po ostatniej aktualizacji. Chociaż niektóre funkcje dalej nie wiedzieć czemu długo się uruchamiają, np. Menu>Biuro>Zegar. A przecież to nie jest skomplikowana aplikacje. Niektóre dodatkowo zainstalowane szybciej wstają.
Sama aktualizacja też przebiegła w miarę szybko. Ostatnia aktualizacja trwała dosyć długo w porównaniu z tą. Jako że wtedy pierwszy raz to robiłem spodziewałem się że i teraz będzie tak długo. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu nie musiałem czekać.
Trochę ciężko się przyzwyczaić do poprzestawianych ikonek w menu głównym (z powodu braku jednej ikonki). Wcześniej nauczyłem się wybierać automatycznie, bez zastanawiania się i czytania ikonek. Sklep Ovi został przeniesiony z głównego menu do Instalacji, przez co poprzestawiały się ikonki. Ale to w sumie żaden problem, aby zreorganizować menu.
Pora teraz na porównanie tego co było napisane w changelog'u z rzeczywistością:
  • Teraz nawigacja jest w standardzie. W poprzedniej wersji oprogramowania była to usługa płatna. Nie przetestowałem do końca tej funkcji ze względu na brak modułu GPS. Ale telefon nie ostrzega nas już więcej komunikatem że nawigacja to usługa płatna.
  • Nie nastąpiły żadne widoczne zmiany. Dalej odtwarzacz nie skanuje karty microSD w poszukiwaniu plików z muzyką. Sam wygląd również się nie zmienił. Całe szczęście do tej funkcji wykorzystuje inną aplikację.
  • Quick Office posiada teraz wsparcie do Office 2007. Potrafi zapisywać i odczytywać nowe formaty Office'a 2007. Zastanawiam się czy istnieją jakieś pluginy do tego programu, aby mógł zapisywać do oficjalnego standardu zalecanego przez Unię Europejską.
  • Przesunięty do Instalacji i domyślnie zainstalowany. Nie trzeba go specjalnie pobierać aby mieć dostęp do aplikacji w sklepie. Jedyne co może wymagane do ściągnięcia to aktualizacje aplikacji do obsługi sklepu.
  • Telefon po aktualizacji dostał oprogramowanie do synchronizacji danych z programem Lotus. Nie testowałem tej funkcji ponieważ nie posiadam Lotusa, tak więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Oprócz samej ikonki do synchronizacji w folderze Instalacje pojawiła się aplikacja do zgłaszania błędów tej pierwszej aplikacji.
  • Inne aktualizacje które miały miejsce w tej wersji, a zostały wypisane w changelog'u nie zostały przeze mnie zauważone. Co nie znaczy, że ich nie ma. Klawiatura działa tak samo dobrze jak wcześniej i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Również w systemie jest wszystko zlokalizowane i pomyłek w niej nie ma.
Czy opłaca się aktualizować? Warto zrobić. Telefon zaktualizował się bez najmniejszych błędów, aktualizacja trwała jakieś 15 minut (nie licząc czasu ściągania nowego softu). Z obiecywanych nowych funkcji (wg Ovi Suite) zobaczyłem nowy tryb pracy wygaszacza, mianowicie kalendarz. Nic więcej szczególnie nowego nie zauważyłem. Co do stabilności systemu operacyjnego to również bez zmian. Chodzi w miarę dobrze. Sam producent zaleca resetowanie systemu (czyli wyłącz i włącz komórkę) raz na jakiś czas, mimo że ten się nie zawiesza. Jeśli ktoś używa HelloOX'a to odbezpieczania telefonu mam dobrą wiadomość: ten soft jest hakowalny tym pakietem. Jednym słowem polecam tą aktualizację.
Spodobało Ci się? Udostępnij, przypnij, podziel się z innymi:


Wykorzystanie zawartości tej strony w celach komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
Jeśli wykorzystujesz zawartość tej strony w swoich artykułach, podaj jako źródło adres URI tej strony. Google+
Creative Commons License